Léto v Alta Badia

Dovolená Alta Badia zaručeně potěší všechny náruživé sportovce i milovníky odpočinku. Najdete tu více než 400 km dobře značených turistických tras, krásné cyklotrasy, golfová hřiště, možnost jízdy na koni, paraglidingu i odpočinku ve wellness centrech.

Turistika v Alta Badia

Alta Badia, obec ležící v Jižním Tyrolsku, v Dolomitech, je ideální pro strávení turistické dovolené. Najdete tu více než 400 km dobře značených turistických tras, od nenáročných procházek ve spodních partiích údolí až po náročné výlety do vzdálených míst; dále zajištěné cesty (Via Ferrata), cyklistické stezky různých obtížností, ale i golfová hřiště a možnost jízdy na koni či paraglidingu.

Dáváte-li přednost klidnější dovolené, užívejte si zdejší prvotřídní kuchyně, ukázek řemesel, folkových festivalů či wellness center.

Alta Badia v Dolomitech

Počasí v Alta Badia

Podnebí v Alta Badia je typicky alpské, charakterizované mírnými léty. Průměrné letní denní teploty se pohybují okolo 18 až 20 °C, noční kolem 10 °C. Po příjemných teplotách v září následuje chladný říjen a listopad, ve kterém se nezřídka objevuje první sníh. V tomto období začíná dlouhá a studená zima.

Nejteplejším měsícem je červenec. Za měsíc nejvhodnější pro návštěvu Alta Badia je považováno září, a to díky jeho svěžím a jasným dnům.

Jižní Tyrolsko, Itálie

©2024 Cestování.cz