Lyžování Alta Badia

Lyžařské středisko Alta Badia se nachází v lyžařské oblasti Dolomiti Superski. Ve středisku najdete 130 km sjezdovek a vyžití pro každého lyžaře.

Alta Badia v Dolomiti Superski

Alta Badia se nachází v lyžařské oblasti Dolomiti Superski. Ve středisku najdete 130 km sjezdovek, které každou noc upravuje 40 roleb, a 52 moderních lanovek s možností přepravy až 95 000 osob/hod. Lyžování usnadňuje dobře promyšlený systém umělého zasněžování, který zaručuje dostatek sněhu na všech spojkách a cestách do údolí.

Alta Badia je součástí unikátního lyžařského okruhu Sella Ronda, který sdružuje Alta Badii s dalšími středisky Arabba Marmolada, Val Gardena/Alpe di Siusi a Val di Fassa e Carezza. Díky tomu se můžete vydat na dalších více než 500 km sjezdovek, které vedou okolo masivu Gruppo del Sella. Ohruh je skutečně jedinečný a nabízí jedno z nejkrásnějších lyžování v celé Evropě.

Lyžařská oblast Alta Badia v Jižním Tyrolsku

Na jeden skipas 1200 km sjezdovek

Pro lyžování v Alta Badia si můžete zakoupit jeden ze dvou typů skipasů. Základní skipas Alta Badia platí pro oblast Corvara, Colfosco, San Cassiano, La Villa a Badia a v průsmycích Campolongo, Gardena a Falzarego. Dohromady s ním můžete projet 130 km sjezdovek a svézt se 52 různými lanovkami.

Druhou možností je skipas Dolomiti Superski, který Vaše lyžařské možnosti mnohonásobně rozšíří. Můžete navštívit třeba blízký Kronplatz nebo Cortinu d‘Ampezzo. Celkově Vám skipas Dolomiti Superski umožní projet více než 1200 km sjezdovek a k tomu využít 450 lanovek a několik desítek skibusů mezi oblastmi.

Lyžování na okruhu Sella Ronda, Alta Badia

Lyžování učí zkušení lyžaři

V Alta Badia pracuje přes 200 lyžařských instruktorů, z nichž někteří jsou bývalí sportovci či trenéři italského národního lyžařského týmu. Používají moderní výukové metody, jsou spolehliví a zkušení. Ať už zvolíte skupinovou výuku či individuální lekce, budete se moci naučit klasické i novější sporty, jako např. telemark, snowboarding, monoski, carving či běžkování. Lyžařské školy organizují také různé akce, včetně lyžařských závodů, zájezdů, představení apod.

V půjčovnách lyžařských potřeb vám přátelský a profesionální tým poradí, jaké si půjčit vybavení, abyste se cítili co nejlépe.

Lyžařská škola pro nejmenší

Snowpark na plošině Piz Sorega

Pro ty, kteří preferují běžecké lyžování, nabízí Alta Badia 38 km upravených tras (jak pro klasickou techniku, tak bruslení).

Snowboardistům je určen snowpark na plošině Piz Sorega, který je rozdělený na dvě části. Horní je určena zkušeným snowboardistům, dolní začátečníkům. Vstup do snowparku je zdarma.

Ve středisku La Ville můžete zkusit slalomový svah, na kterém se každým rokem jezdí závody Světového poháru. A pokud stále ještě nebudete mít dost, zkuste se nechat vyvést helikoptérou na vrchol Selly a podniknout freeride sjezd v náročném terénu Val Mezdì... Je to skutečně neopakovatelný zážitek...

Snowboardisté na svahu

Po lyžování odpočinek a wellness

Kromě lyžování a snowboardingu nabízí Alta Badia návštěvníkům širokou škálu dalších aktivit. Na své si zde přijdou milovníci turistiky a Nordic walkingu. Je tu pro ně připraveno celkem 80 km vyšlapaných tras, od jednoduchých až po ty nejnáročnější. Všechny jsou dobře značené. Milovníci zimní krajiny zde mohou podnikat výlety na sněžnicích. Lze využít i výletů s průvodcem (např. za měsíčního svitu). Samozřejmostí je možnost sáňkování, bruslení, jízda na koních apod.

Po aktivně stráveném dni můžete zajít do zdejších hospůdek, objednat si dobrý nápoj, chutné občerstvení a protančit celou noc.

Lyžaři na svahu odpočívají

©2023 Cestování.cz