Alta Badia se nachází v lyžařské oblasti Dolomiti Superski. Ve středisku najdete 130 km sjezdovek, které každou noc upravuje 40 roleb, a 53 moderních lanovek s možností přepravy až 84 000 osob/hod. Lyžování usnadňuje dobře promyšlený systém umělého zasněžování, který zaručuje dostatek sněhu na všech spojkách a cestách do údolí.

Alta Badia je součástí lyžařského okruhu Sella Ronda, a díky tomu se tu lyžaři mohou napojit na více než 500 km sjezdovek, které vedou okolo masivu Gruppo del Sella.

V lyžařské oblasti Dolomiti Superski se sjezdovek dokonce vyskytuje přes 1200 km a lanovek 450.
Pro lyžování v Alta Badia si tedy stačí zakoupit jeden ze dvou typů skipasů. Skipas Alta Badia platí pro oblast Corvara, Colfosco, San Cassiano, La Villa a Badia a v průsmycích Campolongo, Gardena a Falzarego. Dohromady s ním můžete projet 130 km sjezdovek a svézt se 53 různými lanovkami. Se skipasem Dolomiti Superski se vám otevírá možnost lyžování na 1200 km sjezdovek, které obsluhuje 450 vleků.

V Alta Badia pracuje přes 200 lyžařských instruktorů, z nichž někteří jsou bývalí sportovci či trenéři italského národního lyžařského týmu. Používají moderní výukové metody, jsou spolehliví a zkušení. Ať už zvolíte skupinovou výuku či individuální lekce, budete se moci naučit klasické i novější sporty, jako např. telemark, snowboarding, monoski, carving či běžkování. Lyžařské školy organizují také různé akce, včetně lyžařských závodů, zájezdů, představení apod.

Snowboardistům je určen snowpark na plošině Piz Sorega, který je rozdělený na dvě části. Horní je určena zkušeným snowboardistům, dolní začátečníkům. Vstup do snowparku je zdarma.
Pro ty, kteří preferují běžecké lyžování, nabízí Alta Badia 38 km upravených tras (jak pro klasickou techniku, tak bruslení).

V půjčovnách lyžařských potřeb vám přátelský a profesionální tým poradí, jaké si půjčit vybavení, abyste se cítili co nejlépe.

Kromě lyžování a snowboardingu nabízí Alta Badia návštěvníkům širokou škálu dalších aktivit. Na své si zde přijdou milovníci turistiky a Nordic walkingu. Je tu pro ně připraveno celkem 80 km vyšlapaných tras, od jednoduchých až po ty nejnáročnější. Všechny jsou dobře značené. Milovníci zimní krajiny zde mohou podnikat výlety na sněžnicích. Lze využít i výletů s průvodcem (např. za měsíčního svitu). Samozřejmostí je možnost sáňkování, bruslení, jízda na koních apod.

Po aktivně stráveném dni můžete zajít do zdejších hospůdek, objednat si dobrý nápoj, chutné občerstvení a protančit celou noc.